• 0216 469 93 97

  • 0553 601 60 52


 

Okulumuz Hakkında

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı Ataşehir Beyaz İnci Anaokulu; güler yüzlü, deneyimli ve 4 yıllık üniversite mezunu uzman eğitim kadrosuyla; çocuklara tam gün, yarım gün ve oyun gurubu olarak hizmet vermektedir. İstanbul’un en seçkin ve merkezi semtlerinden biri Ataşehir'de bahçe etkinlikleri, organik ekim aktiviteleri alanına sahiptir. Beyaz İnci Anaokulu olarak temel hedefimiz; geleceğe, doğaya, insana, çevreye ve etik değerlere önem veren, bilgiyi keşfederek öğrenirken, geleceği inşa eden mutlu ve özgür çocuklar yetiştirmektir.

Özel Ataşehir Beyaz İnci Anaokulu, İçerenköy'ün ilk Montesorri okul öncesi kurumlarından biri olmanın gururu ile okulöncesi eğitimine aynı başarı ve azim ile devam etmektedir. Özel Ataşehir Beyaz İnci Anaokulu'nda, öğrenciler, bilgiyi ezbere dayalı olarak değil, araştırarak, sorgulayarak, yaparak ve yaşayarak edinirler.

Çocuklar, özdisiplini ve benlik saygısı gelişmiş, toplumda birey olarak yer aldığının farkında olan, paylaşımcı, kendini ifade edebilen, sorumluluk sahibi, kendi haklarını korurken başkalarının haklarına saygı gösteren, gelenek ve göreneklerimize karşı duyarlı, doğayı koruyan ve Atatürk ilke ve devrimlerine bağlı bireyler olmak üzere eğitim alırlar.